Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej serwisu

O Serwisie

Ustawa o dostępie do informacji publicznej nakłada wymagania techniczne na systemy publikowania danych publicznych. Infrastruktura UM Szczecin spełnia te wymagania, a w wielu miejscach nawet je przekracza. Dla potrzeb serwera bazy danych korzystamy z maszyny IBM Netfinity 5100 Series. Serwer aplikacyjny jest posadowiony na serwerze IBM Netfinity 5000 Series. Korzystamy także z serwerów udostępniających dane w Internecie, jednak z oczywistych względów bezpieczeństwa nie będziemy zdradzać ich architektury. W celu zwiększenia dostępności nasz Urząd korzysta z kilku dostawców Internetu, co jest zgodne z wymaganiami ustawy.

Do przechowywania danych transakcyjnych wykorzystujemy MS SQL Server 2000 Enterprise. Codziennie  automatycznie wykonywane są trwałe kopie, a co 15 minut kopie różnicowe. Dostęp do systemu transakcyjnego ma ok 1000 komputerów w Urzędzie.

Aplikacja BIP to element większej infrastruktury opartej o serwer aplikacyjny ICOR.

udostępnił: Wydział Informatyki, wytworzono: 2013/11/20 13:53:27, odpowiedzialny/a: dyrektor Wydziału, wprowadził/a: Tomasz Czerniawski, dnia: 2013/11/20 13:53:27
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Tomasz Czerniawski 2013/11/20 13:53:27 nowa pozycja