Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej serwisu

Podział na obszary

Od 2020 r. Szczeciński Budżet Obywatelski został podzielony na obszar ogólnomiejski oraz 22 obszary lokalne, w których można składać propozycje projektów.

Granice tych obszarów przebiegają w naturalny sposób po granicach osiedli zamieszkałych przez większą liczbę mieszkańców. W przypadku osiedli o mniejszym zaludnieniu połączono je po sąsiedzku w jeden obszar lokalny. Podział na obszary lokalne ma bezpośredni wpływ na wielkość puli środków, z której będą realizowane projekty SBO.

Do wyliczenia puli środków dostępnych w danym obszarze lokalnym zastosowano algorytm uwzględniający ilość mieszkańców w danym obszarze oraz jego powierzchnię. Dzięki temu rozwiązaniu środki finansowe są dostępne dla mieszkańców najbliższej okolicy.

Kwota przeznaczona na obszary lokalne w roku 2023 wynosi 12 264 000 zł.

Oprócz projektów w obszarach lokalnych można zgłaszać pomysły na duże inwestycje w ramach projektów ogólnomiejskich. Zaliczają się do nich takie, które oddziałują na więcej niż jeden obszar lokalny lub obejmują całe miasto.

Kwota przeznaczona na obszar ogólnomiejski to 5 256 000 zł. 

obszary lokalne

udostępnił: Biuro Dialogu Obywatelskiego, wytworzono: 2022/11/30 14:25:47, odpowiedzialny/a: Karzyna Konieczna, wprowadził/a: Katarzyna Konieczna, dnia: 2022/11/30 14:25:47
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Konieczna 2022/11/30 14:25:47 nowa pozycja